رشد بيش از 10 درصدي مصرف برق در آخرين روزهاي فصل بهار

به گزارش پایگاه خبری توانیر، مصطفی رجبی مشهدی با اشاره به اینکه در آخرین روزهای فصل بهار نصابهای جدیدی در صنعت برق کشور ثبت شده است گفت : ثبت نصاب تقاضای مصرف برق ٧٣ هزارو ٦٤٥ مگاواتی در کشور که بیشترین رقم اوج بار سال گذشته که در ١٥ مرداد سال ١٤٠٢ اتفاق افتاده بود حدود ٢٠٠ مگاوات کمتر از اوج بار امسال بود واقعا شوکه کننده بود.
سخنگوی صنعت برق افزود: نصاب عجیب دیگر دمای بالای ٥٠ درجه شهر اهواز و چند شهر دیگر استان خورستان بود که به موجب آن در روز گذشته اهواز به عنوان گرمترین شهر جهان اعلام شد.
رجبی مشهدی با بیان اینکه میزان تقاضای مصرف برق برای روزهای انتهایی بهار رشد فزاینده ١٠ درصدی را نشان می دهد، گفت: رشد متعارف مصرف برق سالانه معمولا ٣ تا ٥ درصد است که عدد ١٠ درصد در حال حاضر رشد مصرف بالایی را نشان می دهد.
مدیرعامل توانیر با اشاره به اینکه بیشترین انرژی مصرفی روزانه هم  ١٠ درصد بیشتر از سال قبل بوده است و به میزان یک میلیارد و ٥٥١ میلیون کیلووات ساعت رسیده است، گفت: اکثر استانها در کشور به غیر از مناطق آذربایجان، مازندران و خراسان  میزان تقاضای مصرف برق در زمان اوج بار مصرف سال قبل را پشت سرگذاشتند و این نصابهای جدیدی که با فاصله زمانی کم ثبت می شود نشان می دهد مصرف برق درکشور بسیار بالاست.
سخنگوی صنعت برق ادامه داد: با آغاز فصل گرم تابستان امیدواریم شاهد همکاری و مشارکت هموطنان در کاهش مصرف برق باشیم.
رجبی مشهدی در پایان با تاکید بر اینکه شبکه برق کشور پایدار است و مشکلی در تامین برق هموطنان وجود ندارد از مردم درخواست کرد: با شرکت در پویش با انرژی از جوایز ارزنده مدیریت مصرف برق شامل ٣٠٠ خودرو و میلیونها جایزه ارزشمند، لوازم خانگی و دیجیتال بهره مند شوند.
وی همچنین به طرح پاداش صرفه جویی سال گذشته نیز اشاره کرد که کماکان امسال تابستان هم به قوت خود باقی است و کلیه هموطنان با راهکارهای ساده ای همچون تنظیم دمای وسایل سرمایشی روی ٢٤ درجه و یا استفاده از دور کند کولرهای آبی می توانند نسبت به کاهش مبلغ قبض برق خود و دریافت جوایز و پاداش صرفه جویی اقدام کنند.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات